Wydawnictwa

Kraków 1000 lat temu

Film przedstawia wirtualną  rekonstrukcję najstarszego Krakowa i okolic.
Widzowie oprowadzani po średniowiecznym grodzie (przed połową XIIIw.)- traktami miasta, wzdłuż Wisły i z lotu ptaka - poznają historię Krakowa i jego budowli

Rekonstrukcja ta stanowi pierwsze przedsięwzięcie, o tak dużej skali, w naszej części Europy.
Odtworzonych jest około 1000 budowli, w tym ponad 30 obiektów murowanych. Objęła ona ok. 400 km2 terenu z zabudową mieszkalną i gospodarczą, grodem na Wawelu, gródkami rycerskimi, osadami rybackimi, siecią drożną i wodną oraz areałem rolnym.

W oparciu o wiedzę historyczną, odkrycia archeologiczne uzupełnione hipotezami naukowymi, uzyskano wysoki stopień realizmu w  odtworzeniu środowiska kulturowego i naturalnego Krakowa.

W tworzeniu rekonstrukcji i opracowaniu komentarza, brali udział najwybitniejsi naukowcy – archeolodzy, historycy, architekci, specjalizujący się w dziejach najstarszego Krakowa.

Ponadto w opakowaniu umieszczono panoramę miasta i okolic oraz mapę średniowiecznego Krakowa z wyróżnionymi najważniejszymi obiektami.

Okładka wydawnictwa

Kraków 1000 lat temu

Tytuł oryginału:
KRAKÓW 1000 lat temu – wirtualna rekonstrukcja
KRAKAU vor 1000 Jahren - a virtual reconstruction
CRACOW 1000 years ago – eine virtuelle Rekonstruktion
Nośnik: DVD VIDEO, czas: 19min
Okładka: polska, niemiecka, angielska
Dźwięk: Stereo, lektor: polski, angielski, niemiecki
Napisy: polskie, angielskie, niemieckie
Dodatki: panorama miasta i okolic wraz z mapą średniowiecznego Krakowa z wyróżnionymi najważniejszymi obiektami (format 54x24 cm)

Wawel 1000 lat temu

Wawel 1000 lat temu to zrekonstruowany w oparciu o najnowszą wiedzę archeologiczną, architektoniczną i historyczną gród wawelski w otoczeniu podgrodzia i okolicznych osad (z okresu X‑XIII wieku).

Książka wraz z filmem przedstawia historię rozwoju Wawelu jako głównego ośrodka władzy w okresie budowy państwa polskiego oraz towarzyszącą temu procesowi działalność budowlano-architektoniczną  na Wawelu. Bryły i wnętrza monumentalnych budowli, łączą surowy klimat i doskonałość romańskiej architektury. Świadczą o wysokiej pozycji piastowskiego państwa w Europie, już u zarania jego dziejów.

Uzupełnieniem wirtualnej rekonstrukcji historycznych obiektów są cenne eksponaty udostępnione przez Muzeum Katedralne na Wawelu, Zamek Królewski na Wawelu i Muzeum Archeologiczne w Krakowie.

Komplet stanowi książka Wawel 1000 lat temu oraz płyta DVD z filmem.

Okładka wydawnictwa

Wawel 1000 lat temu

Opis produktu

Tytuł oryginału: WAWEL 1000 lat temu, ISBN: 978-83-911438-1-0
Dźwięk: Stereo, lektor, polski, angielski, niemiecki
Napisy: polskie, angielskie, niemieckie
Nośnik: W skład kompletu wchodzi książka (32s. 18,4x12cm) i płtyta z filmem DVD (czas 29 min)

Wirtualna rekonstrukcja KRAKOWA - okres romański

Multimedialna płyta CD-ROM

Prezentacja multimedialna przedstawia wirtualną  rekonstrukcję Krakowa z drugiej połowy XIII wieku, czyli w okresie przedlokacyjnym, wraz z jego centralnym punktem - grodem na Wawelu. Odtworzonych jest około 1000 budowli, w tym ponad 30 obiektów murowanych – głównie sakralnych. Rekonstrukcja objęła ok. 400 km2 terenu z zabudową mieszkalną i gospodarczą, gródkami rycerskimi, osadami rybackimi, siecią drożną i wodną oraz areałem rolnym. W oparciu o wiedzę historyczną, odkrycia archeologiczne i hipotezy naukowe uzyskano wysoki stopień realizmu w  odtworzeniu środowiska kulturowego i naturalnego Krakowa.
Przedstawianej rekonstrukcji towarzyszy komentarz i obszerne opracowania przygotowane przez wybitnych naukowców, specjalistów historii, archeologii i architektury ówczesnego Krakowa.

Okładka wydawnictwa

Wirtualna rekonstrukcja KRAKOWA - okres romański

Opis produktu

Tytuł oryginału:
Wirtualna Rekonstrukcja Krakowa – okres romański
Nośnik: CD-ROM dla komputerów z systemem Windows

WIRTUALNA REKONSTRUKCJA WAWELU - okres romański

Multimedialna płyta CD-ROM

Wirtualna rekonstrukcja Wawelu to odtworzony na podstawie najnowszych badań historycznych i archeologicznych wygląd Wawelu z okresu X-XIII w. Komputerowa prezentacja daje unikalną możliwość "spacerowania" po Wzgórzu Wawelskim i zrekonstruowanych obiektach. Wyjątkowo wiernie odtworzone realia ówczesnego Wawelu uzupełnione są historycznym komentarzem, animacjami i planami obiektów oraz trójwymiarową prezentacją faz rekonstrukcji.

Okładka wydawnictwa

WIRTUALNA REKONSTRUKCJA WAWELU - okres romański

Opis produktu

Tytuł oryginału:
Wirtualna Rekonstrukcja Wawelu – okres romański
Nośnik: CD-ROM dla komputerów z systemem Windows